Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach

Filia Biblioteczna w Bielicach

zmiana adresu e'mail: m.iwanicka@goksirlambinowice.pl

Filia  biblioteczna  w  Bielicach  istnieje  już  od  1973 r. Swoją  pierwszą  siedzibę  miała w starym budynku  należącym  do  Urzędu  Gminy  Łambinowice, mieszczącym się w centrum wsi. Do obecnego budynku, który jest Wiejskim Domem Kultury w Bielicach została przeniesiona pod koniec 2001r. Filia biblioteczna nie tylko gromadzi i udostępnia książki,  prowadzi również działalność kulturalno- oświatową i informacyjno –bibliograficzną.


        W  2013 roku w ramach  PROGRAMU  ROZWOJU  BIBLIOTEK  nasza  biblioteka  została  wyposażona w nowoczesny sprzęt informatyczny, dzięki czemu  przekształciła  się  w  nowoczesną  placówkę  spełniającą  rolę  centrum informacyjno kulturowo- rozrywkowe w środowisku wiejskim.
 

Nasza biblioteka koncentruje się na lokalnych odbiorcach i dostosowuje swoją ofertę do ich potrzeb i oczekiwań. Jako centrum społeczne pełni przede wszystkim funkcję integracyjną  ludzi  starszych   z  młodszym  pokoleniem. Daje im  szansę  być  aktywnym  poprzez udział  w imprezach takich  jak:  Dzień  Kobiet, Dzień Rodziny, Dzień Seniora, Jasełka i Wigilia. Dba także o rozwój  intelektualny ludzi  niepełnosprawnych  i chorych poprzez  dostarczanie  im  książek  wprost  do domu.

Biblioteka współpracuje ze świetlicą wiejską, zespołem wokalnym Fantazja, Publiczną Szkołą Podstawową, Sołtysem i Radą Sołecką oraz z liczną grupą wolontariuszy, którzy wspierają jej działalność w lokalnym środowisku.

            Zapraszamy  wszystkich  chętnych  do  bezpłatnego  korzystania  z  zasobów  Internetu i  programów  użytkowych. Godziny  korzystania  pokrywają  się z  czasem  pracy  biblioteki.

Bibliotekarz Maria Iwanicka

AKTUALNOŚCI:

Mikołajki

Utworzono dnia 03.01.2024

Mikołajki to czas, kiedy wspominamy Świętego Mikołaja, biskupa z Miry...

czytaj dalej... na temat: Mikołajki

Wakacje w bibliotece w Bielicach 2023

Utworzono dnia 04.09.2023

Bal karnawałowy w Filii Bibliotecznej Bielice

Utworzono dnia 22.02.2023
Dnia 16.02.2023r. w Filii Bibliotecznej w Bielicach w ramach ferii zimowych odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje i własnoręcznie przygotowane maski bawiły się przy dźwiękach muzyki. Brały też udział w licznych konkursach i zabawach.
czytaj dalej... na temat: Bal karnawałowy w Filii Bibliotecznej Bielice

Podsumowanie czytelnictwa Filii Bibliotecznej w Bielicach za 2019, 2020 i 2021 rok.

Utworzono dnia 22.02.2023
Dnia 15.02.2023r. w Filii Bibliotecznej w Bielicach odbyło się uroczyste Podsumowanie Czytelnictwa za 2019, 2020 i 2021 rok. W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy wyróżnieni przez bibliotekę, którzy otrzymali gratulacje oraz nagrody książkowe. Spotkanie przebiegło w miłej...
czytaj dalej... na temat: Podsumowanie czytelnictwa Filii Bibliotecznej w Bielicach za 2019, 2020 i 2021 rok.

Mikołajki

Utworzono dnia 07.12.2022
  Mikołajki w Filii Bibliotecznej w Bielicach W czwartek 01.12.2022r. w Bibliotece odbyła się impreza Mikołajkowa dla dzieci z klasy 2 i 3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielicach, które przybyły do filii pod opieką wychowawcy Pani Zyty Markowskiej-Bąk. Dzieci...
czytaj dalej... na temat: Mikołajki

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny