Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach

Budzieszowice

Serdecznie zaprasza od poniedziałku do piątku

w godz.14:00-18:00

s.kraus@goksirlambnowice.pl

 

 

   Świetlica wiejska w Budzieszowicach funkcjonuje od 2004 roku. Budynek  po zlewni mleka, wyremontowany staraniami Władz Gminy Łambinowice, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz dzięki zaangażowaniu byłych i obecnych radnych, sołtysów i mieszkańców - stał się wizytówką Budzieszowic. Ocieplone i odnowione ściany budynku oraz ułożona przed nim kostka brukowa, boisko do piłki siatkowej i koszykówki, plac zabaw i nowe ogrodzenie wprost  zachęcają do odwiedzin i korzystania z tego obiektu.

Świetlica jest ogólnie dostępna i stała się głównym ośrodkiem życia kulturalnego Budzieszowic.  Z myślą o najmłodszych mieszkańcach przygotowywanych jest szereg zajęć, które dają możliwość rozwijania swoich umiejętności twórczych, m.in. zajęcia plastyczne,  kulinarne , robótki ręczne ,warsztaty - wikliny papierowej, kwiatów z bibuły, masy papierowej. Ponadto dzieci mają do dyspozycji  gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki. W ramach pracy świetlicy, organizowane są również seanse filmowe, wycieczki, zajęcia sportowo-ruchowe, ogniska, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

            Oprócz codziennych zajęć odbywają się liczne imprezy okolicznościowe (m.in. Bal Karnawałowy dla dzieci, Dzień Matki i Ojca ,Dzień Dziecka, Dzień Seniora, Jasełka , Wieczór Kolęd).

            Świetlica współpracuje z Sołtysem, Radą Sołecką, księdzem i Radą Parafialną. Sala i kuchnia udostępnione są do organizowania zebrań wiejskich oraz  kameralnych imprez rodzinnych i okolicznościowych mieszkańców.

 

Instruktor Stanisława Kraus

AKTUALNOŚCI:

Przedstawienie Jaś i Małgosia

Utworzono dnia 19.12.2023
30 listopada w świetlicy wiejskiej w Budzieszowicach grupa Inspiracja przedstawiła zgromadzonej publiczności bajkę „Jaś i Małgosia”. Okazją była zorganizowana w tym dniu zabawa andrzejkowa.  
czytaj dalej... na temat: Przedstawienie Jaś i Małgosia

Spotkanie Mikołajkowe

Utworzono dnia 19.12.2023

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny