Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach

Filia Biblioteczna w Jasienicy Dolnej

FILIA BIBLIOTECZNA   JASIENICA DOLNA

48-315 Jasienica Dolna 154

e-mail:  biblioteka.jasienica.d@gmail.com

tel.77 4359690 lub 666 548 093

Biblioteka zaprasza czytelników i użytkowników:

wtorek - piątek w godz. 14:00 – 19:00

w soboty w godz.8:00 - 14:00

 

Biblioteka w Jasienicy Dolnej powstała w 1947 roku. Działalność  jako Gminna Biblioteka Publiczna prowadziła do 1975r. Poprzez reorganizację administracji i nowy podział terytorialny Gmina Jasienica Dolna została połączona z Gminą Łambinowice. Równocześnie biblioteka weszła w struktury Gminnej Biblioteki Publicznej w Łambinowicach i została jej filią. GBP została przyłączona do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Łambinowicach.

Biblioteka służy  bardzo bogatym i  urozmaiconym księgozbiorem dla dorosłych, młodzieży i dzieci, równocześnie uzupełnia ofertę  lektur szkolnych, umożliwia również  korzystanie  ze sprzętu komputerowego oraz drukarki ( wszystkie usługi są bezpłatne).   W ramach pracy Biblioteki organizowane są m.in.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Spotkania autorskie w ramach DKK.

Zajęcia świetlicowe w czasie ferii i wakacji.

Imprezy okolicznościowe.

W ramach Programu Rozwoju Bibliotek, do którego biblioteka przystąpiła w 2013,  otrzymaliśmy nowoczesny sprzęt informatyczny. Program PRB przyniósł wymierne korzyści m.in. zwiększyła się liczba  czytelników i użytkowników biblioteki. Udział  w.w projekcie  wiąże się z dodatkową pracą i wyjazdami na szkolenia , które mogą powodować czasowe  zamykanie biblioteki, za co bardzo przepraszamy.

 

Mł.Bibliotekarz Alicja Raczek

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny