serdecznie zaprasza od poniedziałku do piątku

w godz.14:00-18:00

 

 

   Świetlica wiejska w Budzieszowicach funkcjonuje od 2004 roku. Budynek  po zlewni mleka, wyremontowany staraniami Władz Gminy Łambinowice, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz dzięki zaangażowaniu byłych i obecnych radnych, sołtysów i mieszkańców - stał się wizytówką Budzieszowic. Ocieplone i odnowione ściany budynku oraz ułożona przed nim kostka brukowa, boisko do piłki siatkowej i koszykówki, plac zabaw i nowe ogrodzenie wprost  zachęcają do odwiedzin i korzystania z tego obiektu.

Świetlica jest ogólnie dostępna i stała się głównym ośrodkiem życia kulturalnego Budzieszowic.  Z myślą o najmłodszych mieszkańcach przygotowywanych jest szereg zajęć, które dają możliwość rozwijania swoich umiejętności twórczych, m.in. zajęcia plastyczne,  kulinarne , robótki ręczne ,warsztaty - wikliny papierowej, kwiatów z bibuły, masy papierowej. Ponadto dzieci mają do dyspozycji  gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki. W ramach pracy świetlicy, organizowane są również seanse filmowe, wycieczki, zajęcia sportowo-ruchowe, ogniska, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

            Oprócz codziennych zajęć odbywają się liczne imprezy okolicznościowe (m.in. Bal Karnawałowy dla dzieci, Dzień Matki i Ojca ,Dzień Dziecka, Dzień Seniora, Jasełka , Wieczór Kolęd).

            Świetlica współpracuje z Sołtysem, Radą Sołecką, księdzem i Radą Parafialną. Sala i kuchnia udostępnione są do organizowania zebrań wiejskich oraz  kameralnych imprez rodzinnych i okolicznościowych mieszkańców.

 

Instruktor Stanisława Kraus

Wieczór kolęd 4.01.2015

W niedziele 4 stycznia mimo niezbyt sprzyjającej pogody, do  Świetlicy  przybyły całe rodziny  na organizowany  od kilku lat wieczór kolęd. Celem przewodnim wieczoru było ożywienie wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku, które niesie...
czytaj dalej...

Wieczór kolęd 19.01.2014

Wieczór Kolęd    19 stycznia, niedzielne popołudnie było niecodziennym wydarzeniem w Budzieszowicach. W pięknej  dekoracji świąteczno-bożonarodzeniowej świetlica wiejska wypełniona po brzegi rozbrzmiewała pięknymi dźwiękami kolęd i pastorałek....
czytaj dalej...

Dzień Seniora 2015

31 października w świetlicy w Budzieszowicach odbył się Dzień Seniora...

czytaj dalej...

Dzień Rodziny

 Dzień Rodziny w Budzieszowicach...

czytaj dalej...