Igielnik na szpilki

  Poduszka na szpilki w formie kwiatka

Igielnik na szpilki jest prosty do wykonania, można się obejść bez maszyny. Z tym projektem poradzą sobie nawet małe dzieci, przygotowanie poduszki na igły może stać się więc pretekstem do wspólnego spędzenia czasu.

 

 

Do szycia igielnika potrzebujemy:

 • mały kawałek materiału
 • wypełnienie (kulki silikonowe, wata)
 • nici do szycia
 • igła
 • 2 nieduże guziki z 2 dziurkami

 

 

 1. Wykrój 2 kółka o średnicy ok. 12 cm. Złóż obie części prawymi stronami do środka, obszyj naokoło zostawiając mały (ok 3 cm) otworek służący do wywrócenia całości na prawą stronę i wypchania poduszeczki.
 2. Wywróć poduszeczkę na prawą stronę, wyprasuj. Za pomocą linijki i mydełka krawieckiego podziel kółko na 8 równych części.
 3. Wypchaj poduszeczkę mocno watą, możesz sobie pomóc np. wykałaczką.
 4. Cienką igłą zaszyj otworek, przez który wypychałaś poduszeczkę. Obetnij nitki. Weź grubą igłę i kordonek. Nawlecz dosyć długą nitkę i zabierz się za pikowanie.
 5. Wbij igłę w środek wyrysowanych linii, przebij się na druga stronę. Prowadź nitkę po liniach lekko ściągając ją za każdym razem kiedy wbijasz igłę w środek kwiatka. W ten sposób tworzysz płatki. W miejscu spotykania się płatków będą naszyte guziki.
 6.  Ułóż na środku kwiatka guzik i przekłuj się na druga stronę .Na przeciwnej stronie poduszeczki umieść drugi guzik i przebij się nicią przez obie dziurki guzika. Przeszyj kilka razy z jednej strony poduszeczki na drugą trafiając za każdym razem w dziurki guzika. Obetnij nitkę i gotowe!