„BITWA WARSZAWSKA. STULECIA ZWYCIĘSTWA”

W tym roku obchodzimy setną rocznicę Bitwy Warszawskiej – rozegranych na przedpolach polskiej stolicy walk, określanych mianem „Cudu nad Wisłą”, które miały decydujący wpływ na wynik wojny polsko-bolszewickiej. W związku z tym Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało wiele inicjatyw związanych ze świętowaniem jednego z najważniejszych zwycięstw oręża polskiego. Jedną z inicjatyw Biura Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego jest  bezpłatna wystawa poświęcona tematyce wojny polsko-bolszewickiej: „Bitwa Warszawska. Stulecia zwycięstwa”.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy,
 która ma na celu radosne świętowanie stulecia Bitwy Warszawskiej, a także może stać się inspiracją do pogłębiania wiedzy w tym zakresie.

Tematy plansz:

• Polskie formacje wojskowe w I wojnie światowej
  • Ku niepodległości
  • Wojna polsko-ukraińska
  • Pierwsze walki z bolszewikami
  • Stulecie Muzeum Wojska Polskiego
  • Wyprawa kijowska
  • Rosja bolszewicka a Polska
  • Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata
  • Bitwa Warszawska
  • Naczelny Wódz Józef Piłsudski (1867-1935)
  • Ksiądz Ignacy Skorupka (1893-1920)